Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

YANGIN SİSTEMLERİ

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Konvansiyonel Yangın SistemiYangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir.

Binalarınızın tipi, kullanım amacı, büyüklüğü ve mimari yapısı sizin için önereceğimiz sistem için belirleyici olacaktır.

  • Farklı kullanım amacına sahip binalar için Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinde belirtilen standartlarda uyulması gereken özel şartlar bulunmaktadır. Sistem tasarımında Türkiye’de TSE’nin kabul ettiği EN54-14 standardı kullanılmaktadır.
  • Yangın algılama sisteminin yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanması ve ihtiyaca en uygun sistemin kullanılması binalarınızdaki can ve mal güvenliğinin sağlanması ve yasal sorumluluklarınız açısından hayati bir önemdedir.
  • Yangın güvenliği gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.
  • Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Sizler de iş yeri ya da evinize yangın algılama ve alarm sistemi kurmak ya da eski sistemlerinizi yenilemek ve yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.