Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

SPEED DOME KAMERALAR

Speed dome güvenlik kameraları, kamera güvenlik sistemlerinde en gelişmiş özelliklere sahip kamera çeşididir. Buna mukabil olarak maliyeti de  yüksektir. Pan : Sağa sola dönme, Tilt : Aşağı yukarı hareket etme, Zoom : Görütüyü yakınlaştırma uzaklaştırma gibi fonksiyonlara sahiptir. Bununla birlikte hazırlanan senaryoya göre otomatik tarama, tanımlanan noktalarda bekleyip, otomatik zoom yapma ve pek çok ekstra özelliklere de sahip olabilir.

Speed dome kameralar piyasada motorlu kamera, hareketli kamera, mobese kameraları, kompakt kamera gibi isimlerle de bilinebilir. Speed dome kamera denilince akla yüksek hızlı modeller gelir. Günümüzde maliyeti daha düşük olan slow dome kameralar da üretilmeye başlanmıştır. Düşük hızlı bu slow dome kameralar hem yavaş dönme hızına sahiptir hem de gelişmiş özellikleri daha kısıtlıdır.

Kompakt speeddome kameralar iç / dış her mekanda çalışacak şekilde üretilmişlerdir. Yağmur, kar, dolu, buz, fırtına, güneş, sıcaklık vb. tüm olumsuz hava şartında çalışmaya uygun en ileri seviye güvenlik kamerası gurubundadır. Speed dome kameralarda zoom özelliği tıpkı fotoğraf makinelerinde olduğu gibi 2 farklı yöntemle yapılır: Optik zoom ve dijital zoom. Optik zoom fiziksel olarak lensin bir mikro motor ile hareketiyle sağlanır. Digital zoom ise kamera yazılımı sayesinde gerçekleşir. Digital zoom gerçek bir yakınlaştırma olmadığı için görüntüde dağılmalar oluşur. Görüntü kalitesi düşer. Speed dome kamaralar çok farklı cihazlar ile kontrol edilebilir.

Sizler de iş yeri ya da evinize speed dome kameralar koydurmak istiyor ya da eski kamera sistemlerinizi yenilemek ve yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.