Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

RACK KABİNETLER

Rack kabinetler, ofis ya da evlerde kullanılan bilgisayar sistemlerinin düzenini ve güvenliğini sağlayan kasalara verilen isimdir. Özellikle bilgi işlem merkezleri ve sistem odalarında, veri depolanan ya da iletişimi sağlayan donanımların organize bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan ve onları dış etmenlere karşı koruyan rack kabinetler, ölçülerine göre çeşitlere sahiptir.

Bilgi İşlem Odalarının Olmazsa Olmazları

Rack kabinetler farklı boyutlarda üretiliyor olsalar da dünya standartları 19 inç olarak belirlenmiş durumdadır. 19 inç ve altındaki tüm elektronik aletlerle uyum sağlayan rack kabinetler, elektronik aygıtların pratik bir şekilde organize edilmesini sağlar. Ayrıca kilitlenebilir olması ve sağlam yapısı sayesinde elektronik aygıtları, yetkisiz kişilere karşı koruma altına alır.

Rack kabinet modellerine göre çeşitli uzunluklara ve raflara sahipler. Bazı modeller, hareketli iç raf sistemiyle server, monitör, klavye, yazıcı ve modem gibi her türlü donanımı fonksiyonel bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Duvar Tipi Rack Kabinetler

Duvar tipi kabinetler, kullanacağınız donanıma göre istediğiniz yüksekliğe ayarlanabilir ve rack kabinet aksesuarları  sayesinde ek montaj işlemlerine olanak sağlar. 19 inç duvar tipi kabinetler, hem ön hem de yan kapaklıdır. Fan modülleri sayesinde havalandırma sisteminin pratik bir şekilde kurulmasını sağlar ve ihtiyaç duyulduğunda tekerlek montajı yapılabilir.

Dikili Tip Rack Kabinetler

Dikili tip kabinetler ise daha çok hava limanı ya da holding gibi büyük ölçekli haberleşme ağına ihtiyaç duyan işletmeler için uygundur. Arka ve yan kapakları sökülebilen bu tür kasalar, daha dayanıklı olur ve ek fan montajına olanak tanır. Darbelere dayanıklıdır ve temper cam kullanılmaktadır.

Sizler de rack kabinetlerden yararlanmak ya da eski sistemlerinizi yenilemek ve yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.