Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

NVR KAYIT CİHAZLARI

NVR, Network Video Recorder ( Ağ Video Kayıt Cihazı) kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Adından da anlaşılacağı gibi NVR Kayıt Cihazı, bir ağa bağlanmış IP yada kablolu ağ kameralarından elde edilen görüntüyü hem kayıt eden hem de saklama görevini üstlenen cihazdır. NVR’ın bilinen DVR (Digital Video Recorder)’dan farkı ise kullanılan kamera tipleridir. Eğer kameralarınız herhangi bir şekilde ağ sistemine dahil edilmeyi ve uzaktan erişilmeyi  gerektirmeyecek kameralar ise bu durumda DVR kullanmak yeterlidir. DVR ile NVR kayıt cihazları arasındaki tek fark da bu özelliktir. Bu kayıt cihazları, veri alışverişi için ağ bağlantısını kullanmakta ve güvenlik sisteminizi bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da akıllı telefonlarınızdan ek bir ayar veya cihaz kullanmadan izleyebilmenize olanak verir.

NVR Kayıt Cihazı Sistemi

NVR Kayıt Cihazı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

  • NVR Kayıt Cihazları genelde DVD Player şeklinde olan tipleri oldukça yaygın olmasına rağmen kule ve rack tipleri de mevcuttur. Bu da sizin kullanım şeklinize göre seçim yapmanıza imkan verir.
  • NVR Kayıt Cihazının kanal sayısı kullanacağınız kameraların sayısını belirleyecektir. İlerleyen süreçte kamera ilavesi yapılabilecek durum varsa tekrar tekrar cihaza para vermemek için mevcut kamera sayısından daha fazla kanala sahip olan NVR Kayıt Cihazlarını tercih etmelisiniz.
  • Video dosyalarının fazla yer kaplamasından dolayı NVR Kayıt Cihazına sabit disk takılabilmesi hatta mümkünse birden fazla sabit disk takılabilir olması, tak çalıştır özelliğine sahip olması, kapasite desteğinin büyük olması da son derece önemlidir.
  • Eğer görüntü kalitesi sizin için önemliyse o halde HD desteğinin de olması gerekmektedir.

Sizler de iş yeri ya da evinize NVR kayıt cihazı almak ve kurdurtmak ya da eski sistemlerinizi yenilemek ve yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.