Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

ALARM İZLEME MERKEZİ

Alarm İzleme MerkeziAlarm izleme merkezi ile alarm sisteminin üretmiş olduğu bütün sinyallerin (yangın, hırsızlık, su baskını, gaz kaçağı, panik alarmı, sağlık alarmı, sabotaj, açılış, kapanış, test sinyali, elektrik kesintisi gibi) mobil veya normal telefon şebekesi üzerinden merkeze ulaşması ve iletilen bu sinyallere göre ilgili birimlerin (hastane, polis, arıza teknik servis gibi) harekete geçirilmesi sağlanabilir. Alarm sistemleri şunlardır:

 • Panik veya Baskı Altında Alarmı : Gasp veya hırsızlık esnasında çalışan sessiz alarmdır. Mekanda alarm çaldırılmadan izleme merkezine sinyal gönderilir. Panik alarmı alınan adrese derhal emniyet birimleri yönlendirilir.
 • Yangın Alarmı : Belirtilmiş olan adrese en yakın İtfaiye birimi yönlendirilir, Aboneye bilgi verilir.
 • Hırsızlık Alarmı : Hırsızlık alarmı durumunda belirtilen adrese emniyet birimleri yönlendirilir ve eş zamanlı olarak aboneye bilgi verilir.
 • Sağlık Alarmı : Panel veya kumanda üzerinden gelen sinyal doğrultusunda belirtilen adrese ambulans  yönlendirilir. Belirtilmiş olan yakınlarına bilgi verilir.
 • Su Baskını Alarmı : Aboneye bilgi verilir, gerekli durumlarda Akom’a (afet koordinasyon merkezi) bilgi verilir.
 • Gaz Kaçağı Alarmı : Gaz kaçağı alarmı alınması durumunda aboneye bilgi verilir, gerekli durumda bölge gaz dağıtım şirketine (igdaş , ego gibi) ve itfaiye birimlerine bilgi verilir.
 • Sabotaj Alarmı : Belirtilen adrese emniyet birimleri yönlendirilir, aboneye ve teknik servise bilgi verilir.
 • Zayıf Akü Sinyali : Abone ve teknik servise bilgi verilerek sistemin çalışır vaziyette bulunması sağlanır.
 • Elektrik Kesinti Sinyali : Sistemin kurulu olduğu mekandan alınan elektrik kesinti sinyali abonenin isteği  doğrultusunda  gerekli  yerlere bildirilir.
 • Alarm Sistemi Açılış ve Kapanış Takibi : Belirtilen saatler dışında sistemin açılması-kapatılması (mesai saati dışında,tatil günlerinde vs.) veya belirtilen saatte alarm sisteminin açılmaması-kapatılamaması durumunda aboneye bilgi verilmesi.
 • Raporlama : Alarm sisteminden izleme merkezine ulaşan tüm sinyaller ve bu sinyallerin değerlendirme raporları abonelere periyodik zaman dilimlerinde e-posta ile ulaştırılır, Ayrıca aboneler raporlarına ve sistem bilgilerine şifresi ve parolası ile internet üzerinden 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilirler. Raporlar üzerinden sistemin hangi tarihte ve saatte kim tarafından devre dışı bırakıldığı veya devreye alındığı, alınan alarm sinyalinde hangi birimlere bilgi verildiği detaylı olarak takip edilebilir.

Sizler de iş yerinizin veya evinizin alarmının izlenmesini ve acil müdahalelerde ilgili birimlerin devreye girmesini istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.