Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

SANAL(BULUT) SANTRAL SİSTEMLERİ

Sanal(Bulut) Santral Nedir?

Sanal(Bulut) Santral, eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerini alan, bulut teknolojisiyle internet üzerinden hizmet veren, internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı yeni nesil telefon santralidir.

Eski tip analog telefon santrallerin yerini alan sanal(bulut) santrallerde yatırım maliyeti gerektiren fiziksel bir santral kurulmasına gerek yoktur. Tamamen internet üzerinden çalışır. Yani internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir!

Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.

 

Sanal(Bulut) Santralin Avantajları Nelerdir?

Sanal (Bulut) Santral Sistemleri

 • Sanal(Bulut) Santral  dakikalar içinde hazır hale gelir. Hemen kullanıma açılabilir.
 • Sanal(Bulut) Santral internet ortamında barındırıldığından dolayı elektrik kesintisine uğramaz. Numaranız lokasyonunuzdaki kesintilerden etkilenmez.
 • Kurulum ücreti ödemezsiniz. Sanal(Bulut) Santral’in aylık paket ücretlerini ödeyerek sahip olabilirsiniz.
 • Sanal(Bulut) Santralde dahili ve dış hat kapasitesinin arttırılması kolay ve maliyetsizdir. Her bir dahili artırımı için IP telefon kullanmak yeterlidir.
 • Konuşmalar çok düşük maliyetlidir.
 • Gelişmiş bulut teknolojisiyle uluslararası standartlarda güvenliğe sahiptir.
 • İnternet ağının olduğu her yerde kullanılabilir. Taşınma gibi durumlarda sadece IP telefonlarını taşımak yeterlidir.
 • Kullanmış olduğunuz CRM ya da yazılımla entegre edilebilir.

Sizler de bulut teknolojisinin kullanıldığı sanal santral sistemlerinden yararlanmak istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sanal santraliniz şimdi kullanıma hazır!

Bulutfon ile birkaç adımda, kurulum gerektirmeden, anında sanal santralinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Mevcut telefon numaranızı kullanın.
 • İsterseniz 0850’li veya sabit bir numara edinin.
 • Departman ve dahililerinizi oluşturun.
 • iPhone ya da Android cihazınızdan veya bilgisayarınızdan kullanın.
 • Email ile faks gönderin ve alın.
 • SMS, sesli mesaj gönderin. (*)
 • Fiziksel santral maliyetinden kurtulun.

(*) Şahıslara SMS hizmeti verilememektedir.

Sanal Santral Numara

1

Kendinize özel belirlediğiniz santral karşılama mesajı kaydedin…

Sanal Santral Dahili

2

Departmanlarınızı, çalışanlarınızı ekleyin…

Sanal Santral Departman

3

Yeni bir numara seçin veya mevcut numaranızı taşıyın…

Bulut Santral Nedir

4

Her yerden arama, sesli mesaj ve faks almaya başlayın…

0850 li numara
Yeni bir numara seçin ya da mevcut numaranızı Bulutfon’a taşıyın.

Bulutfon’dan yeni bir konumdan bağımsız 0850 numara alabilir veya yıllardır kullandığınız, müşterileriniz tarafından bilinen mevcut numara(ları)nızı Bulutfon’a taşıyabilirsiniz.

“Satış için 1, teknik destek için 2, muhasebe için 3 tuşlayınız.”

Karşılama menüsü (IVR – Robot Operatör) oluşturabilir, tuşlanan numaralara göre aramayı dahililere veya çağrı gruplarına yönlendirebilir, bu ayarları istediğiniz zaman size özel kontrol panelinden değiştirebilirsiniz.

0800 lü numara
ekonomik santral
Kurulum ve teknik destek maliyeti yok

Bulutfon, bulut tabanlı bir santral sistemidir. Fiziksel bir santral cihazı veya yazılımı satın almanız gerekmez, sanal santralinizi kontrol panelinizden kendiniz yönetebilirsiniz, bu nedenle teknik destek maliyeti yoktur. Kurulumu ücretsizdir.

Bulutfon’dan yeni bir konumdan bağımsız 0850 numara alabilir veya yıllardır kullandığınız, müşterileriniz tarafından bilinen mevcut numara(ları)nızı Bulutfon’a taşıyabilirsiniz.

Avantajlı görüşme ücretleri ile maliyetlerinizi düşürün.

Bulutfon’da kuruşu, kuruşuna konuşursunuz. Kontör atış periyotu yoktur, konuşmalar saniyelik ücretlendirilir, ucuza görüşmek için taahhüt vermek, her yöne paketi almak zorunda kalmazsınız. Ne kadar konuşacağınıza siz karar verirsiniz.

ekonomik bulut santral

Bulutfon’un özellikleri nelerdir?

Bulutfon abonelerinin ihtiyaçlarını anlar ve bu doğrultuda çözümler ve özellikler sunar.

Telefon Numaraları

0850’li Numaralar

Bulutfon sanal santraliniz ile birlikte ücretsiz olarak 0850 ile başlayan, konumdan bağımsız numaralar alabilirsiniz. 0850 alan kodu ile başlayan numaralar, coğrafi konum belirtmeyen, konumdan bağımsız hizmetler için kullanılır. 0850 numaralar, tüm Türkiye genelinde hizmet sunan şirketler tarafından, kurumsal bir görünüm elde etmek amacı ile tercih edilir.

İl Bazında Numaralar

Bulutfon’dan bulunduğunuz ilin alan kodu ile başlayan numaralar tahsis edebilirsiniz.Üstelik herhangi bir sabit ücret veya tahsis ücreti ödemezsiniz. Numara tahsis edebileceğiniz illerimiz: İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Bursa, Muğla, Antalya, Diyarbakır, Kocaeli, Gaziantep, Adana, Eskişehir, Kayseri Aydın, Konya, Manisa, Samsun, Mersin, Sinop illerine ait alan kodları ile numara tahsis edebilirsiniz.

Mevcut Numaranızı Taşıma

Müşterileriniz tarafından bilinen, yıllardır kullandığınız numaranızı değiştirmek istemiyorsanız ve Bulutfon’nun olağanüstü özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız, numaranızı değiştirmeden operatörünüzü değiştirebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan numara taşıma hizmeti ile, gerekli evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra süreç bizim tarafmızdan işletilir ve işlem tamamlandığında numaranız Bulutfon’da çalışmaya başlar.

Profesyonel Santral

Karşılama Menüsü

Karşılama menüleri yani robot operatörler (IVR) oluşturarak, şirketinizin kurumsal kimliğini ön plana çıkarabilir, şirketinizi arayanların, aradıkları birime kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bulutfon’da santralinize tanımlı her bir numara için farklı karşılama menüleri oluşturabilir, tuşları farklı karşılama menülerine aktararak sonsuz sayıda kombinasyon uygulayabilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve sağlıklı bilgi verebildiğiniz gibi, çalışanlarınızın iş yüklerini de azaltırsınız.

Dahili Numaralar

Bulutfon’da tanımladığınız dahili numaralar kendi aralarında ücretsiz konuşurlar. Dahili numaraların tamamı konumdan bağımsız çalışır. Yani şirketinizin birden fazla ofisi bulunuyorsa, tek bir numarayı tüm ofislerinizde kullanabilir, tatilde, evde, dahası internet olan, dünyanın herhangi bir yerinde dahili numaranızı kullanabilirsiniz. Bulutfon’da santralinize tanımlı birden fazla numara var ise, her dahili dışarı doğru arama yaparken karşı tarafa hangi numaranın görüneceğini de siz seçersiniz.

Bekleme Müzikleri

Bulutfon’da sizi aryan müşterileriniz çağrı başlayana kadar arka planda müzik dinlerler. Standart olarak ücretsiz gelen bu bekleme müziklerini müşterilerimiz eğer isterlerse Bulutfon yönetim arayüzünden değiştirebilir. Şirketinize ait bir jingle veya yaptığınız kampanyaları bekleme müziklerini değiştirerek, arayan müşterileriniz beklemedeyken onlara dinletebilirsiniz.

Çağrı Grupları

Çağrı grupları, grup içerisinde tanımlı olan dahili numaraların, grup numarası arandığında aynı anda çalması özelliğidir. Bulutfon’da şirketinizde muhasebe, satış ve teknik destek gibi birimlerde görev yapan kişiler için ortak çağrı grupları oluşturabilir, karşılama menüsünde hedef olarak tanımlayabilir, arayan müşterilerinizin çağrı grupları sayesinde aradıkları birime en hızlı ve doğru şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca personeliniz de arayan müşterilerinizi doğru birimlere yönlendirmek için fazladan telefon görüşmesi yapması ve telefonda fazladan zaman harcamasına da gerek kalmaz.

Limitsiz Dış Hat

Analog hatlardan farklı olarak Bulutfon’da, eş zamanlı birden fazla arama alabilir ve arama yapabilirsiniz. Üstelik birden fazla eş zamanlı arama almak veya yapmak için ayrı ayrı abonelikler, fazladan bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bu sayede sizi arayan müşterileriniz hiçbir zaman telefonunuzu meşgul duymayacaktır. Tüm dahili numaralarınız telefonla görüşmesi yapsa dahi, müşterileriniz sizi aramaya devam ettiklerinde bir dahili numara, müsait oluncaya kadar arka planda bekleme müziği dinler.

Ses Kayıt Sistemi

Ses kayıt sistemi ile gelen ve giden tüm aramaları kayıt altına alabilir, hizmet kalitenizi takip edebilir veya müşterilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm görüşme ses kayıtlarını bir yıla kadar sanal santralinizde saklayabilir, istediğiniz zaman kendi bilgisayarınızda indirerek arşivleyebilirsiniz. Bulutfon küçük paketi dışında kalan tüm paketlerde standart olarak ses kayıt sistemini sunmaktadır.

3’lü Konferans

Bulutfon’da aynı anda 2 dahili numara ve bir harici numara konferans görüşmesi yapabilir. Bunun için konferans numarasına, bir çok santral komutunu ezberlemenize gerek yoktur. Üçlü konferans yapmak sadece iki numaradan ibarettir. Konferans görüşmesi yaparken normalden farklı bir ücretlendirme söz konusu olmaz.

Mesai Saatleri

Bulutfon sanal santral sisteminde, eğer isterseniz haftalık çalışma günlerini ve mesai saat aralıklarını seçerek, mesai dışında sanal santralinizin gelen aramaları farklı şekillerde cevaplamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, mesai saatleri dışında farklı bir karşılama menüsü gelen aramaları karşılayabilir veya mesai saatleri dışında gelen aramaları sadece bir dahiliye yada çağrı grubuna yönlendirebilirsiniz.

Arama Yönlendirme

Bulutfon sanal santral sisteminde, eğer isterseniz dahili numaranızı ulaşılamaz durumdayken (meşgul, kapalı veya cevap vermiyor ise) veya sürekli olarak, harici bir numaraya, farklı bir dahiliye, çağrı gurubuna yada bir karşılama menüsüne yönlendirebilirsiniz. Arama yönlendirme özelliği santral içi bir dahili, çağrı grubu veya karşılama menüsüne yönlendirilirken ücretsiz, harici bir numaraya yönlendirme yaparken ücretli olarak yapılmaktadır. Ücret, yönlendirilen numaranın konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Arama Raporları

Diğer operatörlerden farklı olarak, detaylı arama raporu almak Bulutfon’da ücretsizdir. Aynı zamanda sanal santral yönetim panelinde arama raporları anlık olarak gösterilir. Arama raporlarını dahili, grup ve karşılama menüsü olarak görüntülenebilir, bu sayede arayanların, hangi yollar ile size bağlandığını görebilirsiniz. Bulutfon arama raporları oldukça fazla detay içermektedir, örneğin telefon görüşmesinde ilk önce telefonu kapatan tarafı dahi arama raporlarından görebilirsiniz.

Sesli Mesaj Kutusu

Sesli mesaj sistemi ile her zaman erişilebilir olursunuz. Bulutfon’da dahili numaranız arandığında cevap veremiyorsanız yada dahili numaranız çevirim dışı olduğunda sizi arayanlar sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan bu sesli mesajlar dahili numaranıza tanımlı e-posta adresinize WAV dosya formatında gönderilir. Eğer internet bağlantısının olmadığı bir ortamdaysanız kendi santralinizi arayarak, dahili numaranızı ve sesli mesaj şifrenizi girerek uzaktan da sesli mesajlarınızı dinleyebilirsiniz.

Faks

Faks Gönderme

Bulutfon Santralinizden, herhangi bir fiziksel cihaza ihtiyaç duymadan faks gönderebilirsiniz. Üstelik faks özelliği ayrıca ücretlendirilmeyen bir servisimizdir. Faks gönderimi için yapılan arama, konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Santralinize ekli her numara üzerinden faks gönderebilirsiniz.Birden fazla numaraya, tek gönderimde, toplu olarak faks gönderebilirsiniz.

Faks Alma

Bulutfon Santralinizde tanımlı her numara üzerinden, herhangi bir ayar yapmadan, size gönderilen faksları otomatik olarak alabilirsiniz. Ayrıca santralinizde tanımlı, istediğiniz bir numarayı, sadece faks sinyali verecek şekilde ayarlayabilirsiniz.Numaranıza gönderilen fakslar, kullanıcı paneli üzerinden tanımlayabileceğiniz E- posta adresine gönderilir. İsterseniz kullanıcı panelimizden de gelen faksları görüntüleyebilirsiniz.

E-posta ile Faks Gönderme

Bulutfon’da, yetki verdiğiniz e-posta adresleri üzerinden e-posta atarak faks gönderebilirsiniz.

SMS

SMS Gönderme

Bulutfon’da, firmanızın kurumsal kimliğini temsil edecek SMS başlıkları oluşturarak, kişilere SMS gönderebilir,tanıtımlarınızı en etkili şekilde iletebilirsiniz.Ekonomik SMS paketlerimiz ile tanıtım maliyetlerinizi düşürürken,SMS başlıkları ile firmanızın prestijini arttırırsınız.

Toplu SMS Gönderme

Toplu SMS ile firmanızın tanıtımlarını, ulaşmak istediğiniz kitlelere kolayca iletebilirsiniz.Kullanıcı panelinizden kişi listeleri içeren Excel dosyaları ile toplu SMS lerinizi kolayca gönderebilirsiniz.

ve Daha Fazlası

Bulut Tabanlı Alt Yapı

Bulutfon sanal santral sistemi bulut bilişim teknolojisini kullanır. Yatayda genişleyebilen sistemi sayesinde milyonlarca aboneye ulaşması durumunda dahi performansından asla ödün vermez. Bulut tabanlı olmasından dolayı fiziksel bir donanıma bağlı çalışmaz. Bu nedenle yüksek erişilebilirliği olan, güvenli bir hizmet alırsınız.

Ölçeklendirilebilirlik

Bir çok operatörde kontör atış periyodu kavramı vardır, genellikle 60 saniye olan kontör atış periyodu, 61 saniyelik bir görüşmede sizin 120 saniye görüşme yaptığınızı varsayar. Bulutfon’da kontör atış periyodu bulunmaz, tüm görüşmeler saniyelik ücretlendirilir. Her yöne paketleri bulunmaz, herhangi bir paket için taahhüt vermeniz gerekmez. Bulutfon tam anlamı ile ölçeklendirilebilir bir hizmet sunar.

Bulutfon’la santralinizi hemen oluşturun.

Taahhüt yoktur, istediğiniz zaman paketinizi düşürebilir, yükseltebilir, iptal edebilirsiniz.

Premium Paket
25 Adet Dahili
10 Adet Telefon Numarası
SMS var
Faks var
Ses Kaydı var
59,00aylık
veya
590,00yıllık
Yıllık ödemede 2 ay tasarruflu

Profesyonel Paket
10 Adet Dahili
5 Adet Telefon Numarası
SMS var
Faks var
Ses Kaydı var
49,00aylık
veya
490,00yıllık
Yıllık ödemede 2 ay tasarruflu

Avantaj Paket
5 Adet Dahili
2 Adet Telefon Numarası
SMS var
Faks var
Ses Kaydı var
39,00aylık
veya
390,00yıllık
Yıllık ödemede 2 ay tasarruflu

Ekonomik Paket
2 Adet Dahili
1 Adet Telefon Numarası
SMS var
Faks yok
Ses Kaydı yok
29,00aylık
veya
290,00yıllık
Yıllık ödemede 2 ay tasarruflu

Sıkça Sorulan Sorular

Uzun dönemli bir taahhüt var mıdır?

Hayır! Aylık paketlerde bir taahhüt yoktur. İstediğiniz zaman panelinizden iptal başvurusu yapabilirsiniz. İptal başvurusu yapılana kadar aylık ücretlendirme devam eder. Yıllık paketler ise bir yıllık taahhüt içerir.

İstediğim zaman iptal edebilir miyim?

İptal dilekçenizi yönetim panelimizden yüklemeniz yeterlidir. İptal ettirince numaralarınız, santralleriniz iptal olacaktır.

Başka bir firmadan hizmet almak istiyorsanız numaralarınızı onlara taşıyabilirsiniz. İlgili firmanın numara taşıma sistemine dahil olması gerekmektedir.

Hangi ödeme kanallarını kabul ediyorsunuz?

Bulutfon olarak debit ve kredi kartlarıyla ödeme kabul ediyoruz. PayPal ile şuan için ödeme kabul etmiyoruz. Yıllık ödemelerde ayrıca banka havalesini kabul ediyoruz.

29 TL, 39 TL, 49 TL, 59 TL ile ne kadar konuşabilirim?

İlgili tutarlar sadece aylık sabit santral, faks, voice mail ücretleridir. Bulutfon’da konuşma ücretleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda ayrıca yüklenir.

Abonelik için hangi belgeleri istiyorsunuz?

Bireysel kullanıcılardan kimlik fotokopisi, tüzel abonelerimizden imza yetkilisi olduğunu gösteren bir belgeyi panellerinden yüklemesi istenmektedir.

Ayrıca tüm abonelerimizin, abonelik sözleşmesi ve numara tahsis formunu her sayfası imzalı bir şekilde doldurup gönderici ödemeli kargo ile bize göndermesi gerekmektedir.

Kurumsal başvurularda istenen belgeler?

 • Kurumsal abonelik sözleşmesi
 • Vergi dairesi ve nosunun kontrolü için vergi levhası
 • Yetkilinin nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yetkilinin imza yetkisi olduğuna dair resmi belge
  • Tüzel firmalar için (AŞ, Ltd) imza sirküleri,
  • Şahıs firmaları için imza beyannamesi
  • Dernekler için imza yetkisinin beyan edildiği karar defteri
  • Belediyeler için mazbata

Bireysel başvurularda istenen belgeler?

 • Bireysel abonelik sözleşmesi
 • Yetkilinin nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Adres içeren bir fatura veya bir belge (Elektirik, su, doğalgaz, internet, telefon faturası veya ikametgah kağıdı, noter onaylı kira sözleşmesi )