Yerinizde ücretsiz keşif için, 0850 303 01 53
arayabilir ya da keşif formunu doldurabilirsiniz.

BOX KAMERALAR

Box kameralar, güvenlik kamerası denince ilk akla gelen kamera türüdür. Bunun başlıca nedeni, ilk yapılan güvenlik kamerasının box kamera şeklinde olmasıdır. Box kameraların kullanım alanı oldukça geniştir. Örnek verecek olursak; benzin istasyonları, bina giriş ve çıkışları, trafik kontrol noktaları gibi dış mekanlarda kullanılır. Ayrıca ofisler, apartmanlar, dükkanlar gibi iç mekanlarda da kullanılır.

En önemli tercih edilme nedeni değiştirilebilir lens özelliğidir.

Box kameralarda, görüntülenmek istenen bölgenin genişliği, uzaklığı ve konumuna göre istenilen her an lens değişimi yapılabilir. Box kamera için lens seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta asıl görüntülenmek istenilen yeri neresi olduğudur. Eğer sadece bir odayı görüntülemek gerekiyorsa, bunun için geniş açı lens kullanılmalıdır. Bir koridorun en uç noktası görüntülenmek isteniyorsa, yüksek mm’li bir lens kullanılması işimizi daha da kolaylaştırır. Lenslerde mm büyüdükçe açı daralır. Bu sebeple fiziksel olarak hem geniş hem de yakın görüntü sağlamak mümkün değildir.

Box kameraların dezavantajlarından bahsetmek gerekirse boyutu gereği iç mekanlar için uygun görülmeyebilir. Ancak iyi konumlandırılırsa göze batmayabilir. Ayrıca box kameralarda gece görüş özelliği olmadığı için, karanlık mekanlarda net görüntü elde etmek biraz zordur. Gündüzleri her kamerada olduğu gibi güneş ışınlarının direk kameraya gelmesini engelleyecek şekilde konumlandırılmalıdır. Kamera muhafazası kullanmak da yararlı olacaktır.

Sizler de yeni bir iş yeri ya da evinize box kameralar koydurmak istiyor ya da eski kamera sistemlerinizi yenilemek ve yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız Karadeniz Güvenliğin ücretsiz çağrı merkezi olan Karadeniz Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri Ücretsiz Çağrı Merkezi‘ü arayak veya keşif formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.